Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy na výlety

Tipy na výlety v okolí Harrachova

  • Pěší túry a procházky:  k prameni Labe  - cca 13 km, na Voseckou boudu -  cca 8 km, Krakonošova snídaně - cca 5,5 km, Ručičky - cca 5 km, horská chata Dvoračky - cca 8,5  km, Mumlavský vodopád - 3 km
  • Zajímavosti a zábava dostupná autem: Liberec – Aquapark Babylon,botanická a zoologická zahrada, Vrchlabí – muzeum, Bozkov – krápníkové dolomitové jeskyně, Dvůr Králové – ZOO se Safari, v blízkosti zámek „Kuks“, Turnov – zámek „Hrubý rohozec“ a „Sychrov“, Železný Brod – zřícenina „Frýdštějn“
  • Výlet do sousedního Polska: město Szklarska Poreba (vodopády) a města Jelenia Gora.

 

Mumlavské vodopády

 mumlavske-vodopady-2.jpgmumlavske-vodopady-4.jpg

 

 

 

 

 

 

Tip na výlet:                                    

Pěší tůra - super procházka horskou přírodou k prameni Labe.

Červená a žlutá turistická cesta. Pramen Labe 1386,6 m n.m.

 Pramen Labe je označení místa na hřebeni Krkonoš, pro turistické účely symbolicky upraveného jako počátek řeky Labe. Nachází se v nadmořské výšce přibližně 1 387 m na Labské louce, necelý kilometr jihozápadně od hory Violík, na katastru města Špindlerův Mlýn, čili v okrese Trutnov Královéhradeckého kraje. Hranice s městem Harrachov a tedy okresem Semily kraje Libereckého se tu nekryje se severojižní tzv. Českou cestou, ale probíhá několik desítek metrů západně od Pramene Labe. Místo patří k nejvyhledávanějším cílům vycházek na české straně pohoří, jeho význam byl oceňován již roku 1684, kdy je navštívil a požehnal královehradecký biskup Jan František Kryštof z Talmberka. 

Jak řečeno výše, jedná se pouze o symbolickou instalaci na křižovatce značených turistických cest v podobě skruže s přítokem a odtokem vody, vydlážděným  okolím s lavičkami  a  kamennou stěnou, vyobrazující barevné znaky 26 významných měst, jimiž Labe na své cestě k moři protéká.

 

 

Výpis turistických cílů s plánovačem tras                                 automaticky generované informace

 
Harrachov Harrachov

0km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Harrachov je jedno z nejznámějších lyžařských středisek v České republice . Nachází se na severu v pohoří Krkonoše. Vznik Předchůdcem byla vesnice, založená v 17. století. V ..

Ski areál Harrachov Ski areál Harrachov

0km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Harrachov je významný lyžařský areál. Nachází se ve stejnojmeném městě v západní části Krkonoš v České republice u hranice s Polskem. Ski areál Harrachov se skládá ze d..

Hornické muzeum Harrachov Hornické muzeum Harrachov

1km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hornické muzeum Harrachov se nachází v České republice v horském středisku Harrachov . Muzeum je zde otevřeno od března roku 2003. Původně to byl funkční důl. Harrachovské ložisk..

Bobová dráha Harrachov Bobová dráha Harrachov

1km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Bobová dráha Harrachov je jedinou drahou v Česku , která je v celé své délce vyhřívaná. Nachází se v Harrachově , cca 400 m od centra obce, na kraji Anenského údolí. Bobovka Ha..

Mumlavské vodopády Mumlavské vodopády

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Mumlavské vodopády se nacházejí v severní části České republiky , na řece Mumlavě, necelý kilometr severně od známého zimního centra Harrachov . Mumlavské vodopády tvoří až 12 m ..

Lanové centrum Harrachov Lanové centrum Harrachov

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lanové centrum Harrachov je adrenalinové centrum. Nachází se mezi Kořenovem a lyžařským centrem Harrachov v Krkonoších v České republice. Bylo otevřeno v roce 2003. Lanové centr..

Muzeum ozubnicové dráhy Muzeum ozubnicové dráhy

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Muzeum ozubnicové dráhy je muzeum věnováné hlavně zubačce, která jezdí na trase Tanvald - Kořenov. Nachází se v bývalé železniční stanici Kořenov (vstup je z nástupiště v pravé č..

Skiareál Studenov Skiareál Studenov

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál Studenov se nachází v lyžařském středisku Rokytnice nad Jizerou na severu České republiky. Areál je vybaven 10 lyžařskými vleky. Skiareál Studenov je vhodný především pr..

Rozhledna Štěpánka Rozhledna Štěpánka

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Štěpánka se nachází na kopci Hvězda (959 m n.m.) , cca 4 km východně od města Tanvald , v Jizerských horách , v České republice . O rozhledně Rozhledna Štěpánka je ..

Skiareál Horní Domky Skiareál Horní Domky

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál Horní Domky leží na severu České republiky. Jedná se o jeden z největších lyžařských areálu v České republice. Skiareál Horní Domky nabízí dvě lanové dráhy z nichž jedna..

Bílá Skála Bílá Skála

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Bílá Skála je skalní blok z křemence, který se nachází v Krkonoších v České republice . Nachází se v nadmořské výšce 964 m. Z místa je díky vyvýšení nad okolní les zajímavá vyhl..

Ski resort Rokytnice nad Jizerou Ski resort Rokytnice nad J..

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski resort Rokytnice nad Jizerou je jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek v západních Krkonoších , v Česku . Nachází se v nadmořské výšce 630 - 1312 m. Lyžování v západn..

Rokytnice nad Jizerou Rokytnice nad Jizerou

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rokytnice nad Jizerou je městečko nacházející se v západní části pohoří Krkonoše na severu České republiky . O Rokytnici na Jizerou Město je rozděleno na čtyři části: Horní ..

Szrenica Szrenica

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Szrenica (Jínonoš) je hora a oblíbený cíl turistů na polské straně Krkonoš. Nachází se v Dolnoslezském vojvodství, nad rekreačním, sportovním a turistickým střediskem Szklarska ..

Jakuszyce Jakuszyce

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Jakuszyce je obec v hraničním sedle, na hranicích Polska a České republiky , na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš . V současnosti tam žije jen pár stálých obyvatel. Jakuszyce l..

Ski areál Kořenov- Rejdice Ski areál Kořenov- Rejdice..

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Kořenov- Rejdice se nachází na severu České republiky v obci Kořenov - Rejdice na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Kořenov leží na tahu Tanvald - Harrachov. Ski areál..

Kotelné jámy Kotelné jámy

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Kotelné jámy (Kotelní) jsou přírodní rezervací v pohoří forum/p/2363368/ Krkonoše na severovýchodě České republiky. Leží se asi 150km severovýchodně od Prahy. Kotelné jámy se ro..

Ski areál Černá Říčka Ski areál Černá Říčka..

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Černá Říčka se nachází v lokalitě Černá Říčka, která spadá pod správu obce Desná. Leží v CHKO Jizerské hory asi 4km od polských hranic, 30km východně od Liberce a asi 1..

Běžkařský a biatlonový stadion Jakuszyce Běžkařský a biatlonový sta..

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Běžkařský a biatlonový stadion Jakuszyce je ráj milovníků běžeckého lyžování. Nachází se v Polsku , v Jizerských horách , nedaleko světoznámého zimního střediska Harrachov , v na..

Pramen Labe Pramen Labe

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Pramen Labe je místo v Česku , které je symbolicky upraveno jako prameniště řeky Labe. Nachází se na hřebeni Krkonoš , na Labské louce, v nadmořské výšce 1387 m, cca 1 km od hory..

Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem